Računovodstvo: 047 777 576, Ravnateljica: 047 410 668      047 777 757      vrtic-slunj@h-1.hr, djecji-vrtic-slunj@hotmail.com

Dan ružičastih majica

Posljednje srijede u veljači obilježava se Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad vršnjacima kojim se na simboličan način želi ukazati na problem sve učestalijeg vršnjačkog nasilja. Od neizmjerne je važnosti  razgovarati s djecom o svim oblicima nasilja i negativnog ponašanja prema drugima jer ponekad nisu svjesni da neki oblici njihovog ponašanja spadaju u neprimjerene oblike ponašanja ili nasilje.

Tijekom prethodnog te ovog tjedna djeca i odgojiteljice starije vrtićne skupine “Pčelice” svojim aktivnostima su se osvrnuli na toleranciju, što je sve nasilje, a što je vršnjačko nasilje te edukativnu mapu “Poštujmo različitosti”. S dječjim radovima i porukama ukrasili su izrađeni okvir za fotografiranje.