Računovodstvo: 047 777 576, Ravnateljica: 047 410 668      047 777 757      vrtic-slunj@h-1.hr, djecji-vrtic-slunj@hotmail.com

Vodeni Tjedan zdravlja u našem vrtiću

Dječji vrtić Slunj i ove se pedagoške godine priključio proslavi vodenog Tjedna zdravlja od 4. do 8. travnja 2022. godine. Sudjelovalo je sedam skupina matičnog vrtića u Slunju (Sovice, Zvjezdice, Leptirići, Ribice, Pahuljice, Bubamare i Pčelice) te četiri skupine područnog vrtića u Selištu Drežničkom (Račići, Žabice, Lavići i Medvjedići). Raznovrsnim aktivnostima istraživanja i stvaranja djecu, te naposljetku i njihove roditelje, se upoznalo s neizmjerno važnom temom kao što je voda. Odgojiteljice su provodile predložene aktivnosti, a ono što smo također u Tjednu zdravlja proveli je šetnja starije skupine Pčelice do vodeničarskog naselja Rastoke te razgovor i učenje o našim rijekama: Korani i Slunjčici. Također, odgojiteljice i djeca područnog vrtića su izradila čestitku za 73. rođendan Nacionalnom parku Plitvička jezera koji je bio 8. travnja. Tako smo, uz aktivnosti u vrtiću, uključili se i u aktivnosti u našem okruženju te sve povezali u cjelinu pod zajedničkim nazivnikom – voda.